Koniowozy 113
Koniowozy 114
Koniowozy 115

Jesteśmy producentem koniowozów, który stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo i funkcjonalność swoich pojazdów. Aby to osiągnąć, wykorzystujemy wyłącznie najwyższej jakości materiały i rozwiązania konstrukcyjne poparte wieloletnim doświadczeniem w branży. Kładziemy szczególny nacisk na to, by nasze koniowozy zapewniały odpowiednie warunki nie tylko przewożonym zwierzętom, ale także kierowcom i pasażerom.

Produkujemy koniowozy zróżnicowane pod względem wymiarów – dostosowane do transportu od 5 do 11 koni oraz mniejsze, przeznaczone do przewozu 2 koni. Profesjonalne zaplecze techniczne i wysokie kwalifikacje pracowników sprawiają, że wszystkie nasze koniowozy odznaczają się solidną konstrukcją, niską masą własną oraz estetycznym wykonaniem. Jesteśmy profesjonalistami specjalizującymi się w budowie specjalistycznych nadwozi samochodowych, przyczep gastronomicznych i towarowych.


Wysoki poziom komfortu i bezpieczeństwa

Jako producent koniowozów skupiamy się na tym, by zapewnić wysoki poziom komfortu zarówno zwierzętom, jak i konwojentom. W tym celu zapewniamy m.in.:

 • stabilną i bezpieczną podłogę,
 • optymalne oświetlenie,
 • właściwą wentylację i izolację.

By uczynić transport zwierząt wygodnym i bezpiecznym, dbamy o właściwe rozmieszczenie i wielkość okien, odpowiednio zabezpieczamy zabudowę przed uszkodzeniami mechanicznymi, wprowadzamy takie udogodnienia jak wysuwane drabinki czy uchwyty do wiązania koni.

Pomieszczenia socjalne wyposażone są w wygodne i praktyczne meble, toaletę chemiczną, lodówkę, gniazdka elektryczne.


Koniowozy duże do przewozu od 5 do 11 koni

Wymiary pomieszczenia:
Szerokość Długość
ok. 2,4 m ok. 3,3 m (tak aby zabudować łazienkę)

Koniowozy duże wyposażone są w pokój mieszkalny, kuchnię i łazienkę. Pokój mieszkalny w standardzie posiada panele na suficie i na ścianach oraz wykładzinę podłogową PCV. Okna mają wymiary 900mm x 500mm x 2 szt. W skład wyposażenia kuchni wchodzą:

 • meble kuchenne − kolor kalwados;
 • kuchenka − płyta ceramiczna 2 palniki + pochłaniacz;
 • mikrofalówka;
 • zlew;
 • rogówka z możliwością do spania − skóra syntetyczna − kolor beż;
 • stół (opuszczany);
 • lodówka zasilana na 230 V, 12V i na gaz z butli.

Łazienka posiada ciepłą i zimną wodę a także: prysznic 70 x 70, zlew; toaletę chemiczną; zbiornik na wodę 130 – 160 l; pompę wodną; podgrzewacz wody; dodatkowy akumulator; instalację potrzebną do sprawnego działania systemu (całości).

Dodatkowym wyposażeniem koniowozu jest: oświetlenie, część na 230V, część na 12V (instalacja elektryczna poprowadzona w ścianach pod panelami); ogrzewanie niezależne − WEBASTO; z boku aluminiowa rampa wejściowa o szerokości 1,45 m; wentylator na suficie; główny wyłącznik prądu; gniazdo elektryczne do podłączenia zasilania 230 V z zewnątrz.
Koniowozy małe do przewozu 2 koni

Zabudowa (ściany i sufit) wykonane są z płyty warstwowej grubości 30 mm; zabudowa części sypialnianej na kabinie kierowcy, laminatowa powleczona wewnątrz warstwą izolacyjną, dwa okna uchylne, materac na całej powierzchni, półka siatkowa na rzeczy osobiste, tapicerka z weluru, lampka do czytania, dwie poduszki.

W koniowozie małym znajduje się pomieszczenie na dwa stanowiska koni równoległe do kierunku jazdy, wyposażone w przegrodę pomiędzy stanowiskami konnymi wraz z uchwytami do wiązania koni. Poliamidowe okładziny ścian do wysokości 1250 mm zabezpieczają wewnętrzną część zabudowy przed uszkodzeniem. Trap boczny wspomagany jest sprężynowo oraz amortyzatorami gazowymi.

Zabudowa posiada drzwi boczne do pomieszczenia sypialnianego z wysuwaną drabinką, jak i również drzwi tylne do pomieszczenia koni z wysuwaną drabinką. Z prawej i lewej strony znajduje się okno w pomieszczeniu koni oraz z prawej strony dodatkowo okno w kabince sypialnianej. Nie brakuje również okna dachowego w pomieszczeniu koni.

Dodatkowo zabudowa wyposażona jest w lodówkę, zbiornik na wodę z dozownikiem mydła i umywalką w kabinie sypialnianej oraz wentylator wywiewno-nawiewny w pomieszczeniu koni. Po obu stronach umieszczono po jednej skrzynce z boku ramy jak również schowek z lewej strony dostępny z zewnątrz.

CargoCar Polska Sp. z o.o.
76-200 Słupsk, Kusowo 28
Wykonujemy także:
 • montaż haków, agregatów, sprzęgów, platform samozaładowczych
 • remonty przyczep, naczep i nadwozi samochodowych
  |  ©CargoCar Polska Sp. z o.o. Wykonanie: Strony internetowe Słupsk